کد خبر : 11426
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۵

مرد میدان گمرک را بشناسید/آقای رئیسی در قبال این سرمایه ها مسئولید

مرد میدان گمرک را بشناسید/آقای رئیسی در قبال این سرمایه ها مسئولید

گروه اقتصادی – مرتضی مصطفوی، کارشناس اقتصادی نوشت: با انتخاب سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور منتخب دولت سیزدهم، ادبیات “مدیران میدانی و جهادی” مجددا در فضای مدیریت کشور جان دوباره گرفته است. ابراهیم رئیسی خود به عنوان پیشتاز در این عرصه بر این اعتقاد است که اداره کشور در سطوح مختلف، فارغ از

گروه اقتصادی مرتضی مصطفوی، کارشناس اقتصادی نوشت: با انتخاب سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور منتخب دولت سیزدهم، ادبیات “مدیران میدانی و جهادی” مجددا در فضای مدیریت کشور جان دوباره گرفته است. ابراهیم رئیسی خود به عنوان پیشتاز در این عرصه بر این اعتقاد است که اداره کشور در سطوح مختلف، فارغ از جناح بندی سیاسی و حزبی می بایست در اختیار کسانی قرار گیرد که خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار داده و در این راه شب و روز نشناسند.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از خط بازار، هرچند که هنوز نفرات اصلی دولت سیزدهم مشخص نشده ولی اگر بدون ملاحظات سیاسی و گرایش فکری به بدنه دولت دوازدهم نگاهی بیندازیم می توان افرادی را یافت که جهادی و شبانه روز در حال خدمت به مردم هستند. مدیرانی که خود به عنوان نفر اول در میدان خدمت قرار گرفته اند و تلاش می کنند تا در شرایط تحریم، اقتصاد کشور دچار خودتحریمی نشود.

یکی از این مدیران، مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک است. این مدیر جوان جهادی بدون هرگونه هیاهو و تبلیغات سیاسی در حالی خدمت به واحدهای تولیدی و بازرگانی است که همه را به دید یکسان می بیند، بین مشکلات مردم فرق قائل نمی شود. برای وی وابستگی یا عدم وابستگی ارباب رجوع به جریان های سیاسی مهم نیست. تهرانی و غیرتهرانی ندارد. شماره شخصی اش را هر کسی نیاز داشته باشد به راحتی می یابد. مسائل مردم را حضوری، غیرحضوری، تلفنی، واتساپی و … بررسی و حل می کند. چرا که وی فقط و فقط مشکل را می بیند و تمام تلاش خود را برای حل مشکل به کار می گیرد.

ین مدیر جهادی معمولا در ساعات اداری کمتر ارباب رجوع را می پذیرد و مسائل را بیشتر از طریق دفتر کاری، تلفن و فضای مجازی بررسی می کند چرا در این زمان به علت حضور در جلسات با مدیران بالادستی امکان پذیرای ارباب رجوع نیست. اما بعد از ساعت اداری، در میز خدمت تا حدود ۱۲ شب پذیرای ارباب رجوع به صورت حضوری است. زمانی که خیلی از مدیران در حال استراحت در کنار خانواده هستند. خود شخصا در سالن بزرگ طبقه اول ساختمان بهشتی گمرک می نشیند و افراد را به ترتیب شماره ای که قبلا گرفته اند، پذیرا می شود.

مهم نیست چه کسی شما را سفارش کرده است. همه باید طبق نوبت مسائل شان را مطرح کنند. مسائل را می شوند و همان جا در چارچوب قانون و اختیارات ش زیر هر نامه رو پاراف می کند و اگر نیاز باشد در لحظه با مدیران هم عرض خود برای حل مشکل تماس می گیرد. هیچ کس در مدل مدیریتی ارونقی نامحرم نیست. چرا که بین ارباب رجوع ها دیوار کشیده نمی شود. حرف های درگوشی وجود ندارد. اتاق مدیریتی وجود ندارد. خیلی از صحبت های مراجعه کنندگان با وی را همگانی که در آنجا حضور دارند می شنوند.

کسانی که مویی سفید کرده اند با دید این مدل مدیریتی مرد جوان گمرک، به یاد دوران جنگ تحمیلی میافتند که مدیران خود را خدمتگزار مردم می دانستند و بدون هیچ تبعیضی همگان را می پذیرفتند. معاون فنی گمرک در ساعات بعد از زمان اداری که در میز خدمت است، صرفا مشغول به حل مسائل مردم است. حتی گاهی فراموش می کند چایی یا غذا میل کند. گاهی زمان هم از دست ش در می رود.

این رویه هر روز مهرداد ارونقی در معاونت فنی گمرک است. مرد خستگی ناپذیری که خالصانه و مخلصانه به مردم خدمت می کند. کافی است سری به دفتر و ساختمان معاونت فنی گمرک در ساعت غیراداری بزنید تا همه این مطالب را به چشم خود ببینید. غالب افراد بعد از دیدار با وی و طرح مشکلشان در میز خدمت گمرک، تنها یک جمله می گویند: مثل چنین مدیری که کمتر در نظام اداری دیده اند.

در کشور ما که مدیران ارشد دائما در جلسات هستند، یا گاها در حال استراحت و یا کمتر به میان مردم می آیند حضور چنین افرادی آن هم در بخش گمرک به عنوان یکی از گلوگاه های مهم اقتصاد ایران نه تنها یک نعمت است بلکه یک ثروت ملی است. چنین افرادی باید در بخش های مهم اقتصاد کشور شناسایی شوند، حمایت شوند و اداره امور به دست شان سپرده شود. در دولت سید ابراهیم رئیسی، که مدعی دولت مردمی است، جای چنین افرادی است و دولت سیزدهم در قبال این سرمایه های ملی مسئول است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.