کد خبر : 10908
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۰

ویروس دست ساز داعش در اندیشکده های آمریکایی شکل گرفت/ برخی مسئولان از کلمه دشمن برای آمریکا استفاده نمی کنند

ویروس دست ساز داعش در اندیشکده های آمریکایی شکل گرفت/ برخی  مسئولان از کلمه دشمن برای آمریکا استفاده نمی کنند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سردار امیرعلی حاجی زاده در سومین یادواره شهید ابراهیم رشید و اولین یادواره شهدای تخریب مدافع حرم در قم که درحسینیه امام خامنه ای گلزار شهدای علی بن جعفر قم برگزار شد اظهار داشت: از شهدا درخواست داریم که توفیق

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سردار امیرعلی حاجی زاده در سومین یادواره شهید ابراهیم رشید و اولین یادواره شهدای تخریب مدافع حرم در قم که درحسینیه امام خامنه ای گلزار شهدای علی بن جعفر قم برگزار شد اظهار داشت: از شهدا درخواست داریم که توفیق دهند که در مسیر ولایت و آرمان های انقلاب حرکت و شرایط را به خوبی درک کنیم و در مسیر درست قرار بگیریم.
 

وی ادامه داد: در خصوص موضوع دفاع از حرم و مسئله ظهور و بروز داعش و گروه های تکفیری؛ تصمیماتی که در ابتدای داعش گرفته شد و مسائلی که در خصوص این حادثه عظیم به وجود آمد نقاط پنهان بسیار وجود دارد، بسیاری از مسائل برای مردم گفته نشده است. از صاحب نظران و کارشناسان تقاضا داریم که در این عرصه بنویسند، مستند تهیه کنند و ابعاد مختلف این واقع را نه تنها برای مردم ایران بلکه برای کل کشور ها و ملت های منطقه و دنیا بیان کنند.
 

داعش با محوریت آمریکا و پشتیبانی فکری انگلیس و پشتیبانی مالی عربستان به وجود آمد
فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران با اشاره به وجود آمدن داعش، گفت: امروز آن چیزی که برای همه ما روشن است و خود دشمنان به آن اشاره کرده اند این است که داعش و گروه های تکفیری با محوریت آمریکا و پشتیبانی فکری انگلیس و پشتیبانی مالی عرب های عربستان به وجود آمد.

 

ویروس دست ساز داعش در اندیشکده های آمریکایی شکل گرفت
وی خاطرنشان کرد: همان طور که ویروس کرونا از یک آزمایشگاه کوچک در چین به وجود آمد و کل دنیا را گرفت ، ویروس داعش هم در اندیشکده های آمریکا شکل گرفت و درست شد.
سردار حاجی زاده با اشاره به اینکه هدف آمریکا این بود که با ویروس داعش کل کشورهای اسلامی را درگیر کند، عنوان داشت: ویروس داعش دست ساز و ساخت اندیشکده های آمریکایی بود که خود آنها هم اعلام کردند که این ویروس را برای جنگ و درگیری در کشورهای اسلامی ساخته و گسترش دادند .
وی خاطرنشان کرد: در آن مقطعی که این حرکت آغاز شد ابهامات بسیاری وجود داشت، آن روز شرایط فتنه بود و تصمیم گیری در آن مقطع بسیار مهم بود که یکی از مهمترین تصمیمات مقام معظم رهبری ورود به این عرصه و جنگیدن با داعش و گروه های تکفیری در مبدا بود.

 

برخی از خواص مبارزه با داعش در مبدا را قبول نداشتند
فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران با اشاره به اینکه اگر این تصمیم گیری به موقع نبود امروز مشخص نبود شرایط کشور چگونه بود، گفت: بسیاری از خواص و مسئولین بلند مرتبه در آن مقطع این موضوع را قبول نداشتند و می گفتند این یک بهانه عربی است و عده ای علیه یک دیکتاتور قیام کرده اند.
وی تاکید کرد: در روزهای اول که در راه دفاع از حرم شهدایی را تقدیم کردیم نمی دانستیم این شهدا را چگونه و با چه عنوانی تشییع کنیم و بگوئیم کجا شهید شده اند. شرایط آن روز سخت بود.
سردار حاجی زاده افزود: ویروس داعش به سرعت سراسر سوریه و بخش های عظیمی از عراق را گرفت.  ویروس داعش به سمت لبنان حرکت کرد اما با سد حزب الله مواجه شد. ویروس داعش به سمت یمن هم رفت به سمت آفریقا  هم رفت و هنوز هم اثراتی از آن وجود دارد.  ویروس داعش به سمت افغانستان و پاکستان هم رفت.

 

رهبری با تصمیم به موقع ویروس داعش را از بین بردند
وی گفت: ویروس داعش با تدبیر و درایت و تصمیم به موقع رهبر معظم انقلاب و اقدام به موقع شهید سردار قاسم سلیمانی و ایثار و گذشت مدافعان حرم از بین رفت و جلوی آن گرفته شد والا وضعیت ایران امروز این نبود. افرادی که آن روز شرایط را درک نکردند امروز هم شرایط را درک نکرده اند و غلط تحلیل می کنند.
فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران با اشاره به اینکه در آن شرایط سپاه با فرماندهی حاج قاسم و گروه های مختلف از کشورهای منطقه در اوج مظلومیت وارد جنگ شد، ابراز داشت: ما در جنگ هشت ساله هم این شرایط را نداشتیم. هر کسی در آن زمان می توانست کمک کند کمک می کرد و کسی هم که نمی توانست کمک کند حداقل مخالفت نمی کرد و شعار نمی داد.
وی ادامه داد: سال ها طول کشید تا برخی ها شرایط را درک کنند و بفهمند که چه خبر است اما رهبر معظم انقلاب در همان روز اول شرایط را درک کردند.  

 

برخی از مسئولین از کلمه دشمن برای آمریکا استفاده نمی کنند
سردار حاجی زاده با اشاره به اینکه امریکایی ها برای منطقه نقشه داشته و دارند، گفت:  ما برای برخی مسئولین متاسفیم که می گویند ما چرا باید برای آمریکا از کلمه دشمن استفاده کنیم ، ما از این کلمه بدمان می آید. به آنها می گوئیم دشمن دشمن است چه بخواهیم با آنها بجنگیم چه بخواهیم با آنها مذاکره کنیم.

 

آمریکا به دنبال تجزیه کشورهای منطقه است
وی ادامه داد: آمریکا هر روز برای منطقه در حال نقش کشیدن است حال یک روز با حضور در منطقه و یک روز با ترک منطقه؛ آنها دنبال این هستند که منطقه را در سیطره خود داشته باشند. آنها به دنبال نفت و گاز و… منطقه هستند. آنها به دنبال تجزیه  سوریه ، عراق و ایران هستند.

 

هوشیاری و بصیرت در فتنه های دشمنان بسیار مهم است
فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران اضافه کرد: به برکت این شهدا و مقام معظم رهبری تمام هزینه های دشمنان مخصوصا آمریکا به سنگ خورده است اما نکته مهم هوشیاری و بصیرت مردم ایران و منطقه است. همان گونه که مردم ایران در انتخابات اخیر بصیرت خود را با تمام تبلیغات نشان دادند.
وی با اشاره به اینکه ممکن است برخی ها بگویند فتنه ها را چگونه تشخیص دهیم، گفت: باید نگاه کنید دشمن در کدام نقطه ایستاده است و برچه چیزی تاکید دارد و در مورد چه مسئله ای در حال ایجاد شبهه است. در حال حاضر ده ها شبکه علیه نظام و انقلاب ما راه اندازی شده و در حال ایجاد هجمه هستند.
سردار حاجی زاده بیان داشت: امام خمینی (ره) فرمود که رابطه ایران و آمریکا رابطه گرگ و میش است هیچ وقت عادی نمی شود.

 

دشمن به دنبال محدود کردن حضور ایران در منطقه است
وی ادامه داد: باید به دنبال این باشیم که مسائل کشور را به آمریکا گره نزنیم. ما در عرصه های نظامی و برخی موارد دیگر که بیشتر کشورهای پیشرفته هم وابستگی دارند ما خودکفا هستیم.
فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران ابراز داشت: دشمن بعد از برجام به دنبال مذاکره در خصوص صنایع و تجهیزات دفاعی و حضور در منطقه است به دلیل اینکه دشمن می داند در این حوزه ها نمی تواند با ایران مقابله کند.

 

تمام بسترها برای پیشرفت و تولید در کشور فراهم است
وی گفت: امیدواریم بعد از استقرار دولت جدید بتوانیم دولت اسلامی را با نیروهای انقلابی و خدوم راه اندازی کنیم. امیدواریم فقر ریشه کن شود و تولید قوت بگیرد. من به عنوان سرباز کوچک این کشور اعلام می کنم همه بستر ها در داخل کشور فراهم است. ما می توانیم روزگاری را رقم بزنیم که که اگر بخواهیم آمریکا را تحریم کنیم.

 

نخواهیم گذاشت آب خوش از گلوی آمریکایی ها در منطقه پایین برود
سردار حاجی زاده با اشاره به اینکه نخواهیم گذاشت آب خوش از گلوی آمریکایی ها در منطقه پایین برود چرا که آنها متهم به شهید کردن شهید قاسم سلیمانی هستند، گفت: امروز ملت ها بیدارشده اند و تمام توطئه های دشمنان را با شکست روبرو خواهند کرد.
وی ادامه داد: ما تکلیف داریم قدر شناس شهدا و خانواده شهدا و ایثارگران باشیم. باید تشخیص ما دقیق باشد باید دقت کنیم و بصیر باشم اگر این گونه باشد حتما از تمام موانع عبور خواهیم کرد و مطمئن باشید آینده امیدوار کننده است  و از بسیاری از مشکلات عبور خواهیم کرد.

انتهای پیام؛

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.